Haber

Mehmet Balık: Meclis’te görüşülen bütçeden vatandaşın lehine bir şey çıkmadı

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, “Meclis’te görüşülen bütçeden vatandaşın lehine bir şey çıkmadı. Ekonomik krizde vatandaşlarımız her geçen gün daha fazla açlığa mahkûm edilirken, Saray, ülke vatandaşlarının emeğinden kazanılan vergilerden elde edilen bütçeden aslan payını aldı.”

Mehmet Balık, bugün yaptığı yazılı açıklamada, TBMM’de geçen hafta kabul edilen 2023 bütçesini eleştirdi. Balık dedi ki:

“Meclis’te görüşülen bütçeden vatandaşın lehine bir şey çıkmadı. AKP iktidarı her seçim döneminde olduğu gibi vatandaşa boş vaatler vererek milyonların hayaliyle oynadı. Ne emekli olacak yaştayız, ne milyonlarca kamu çalışanı, emekli ve personelin sırtından kesilen vergi dilimi, ne ülkenin adaletsizliğine, ne de ülkemize kara leke vuran yüzde 2 üye barajına bir sonuç getirilmedi. uluslararası hukukta sendika seçme özgürlüğü ile ilgili ülke.

“SARAY, ÜLKE VATANDAŞININ EMEĞİNDEN ELDE EDİLEN VERGİLERDEN BÜTÇEDEN ASLAN PAYI ALIYOR”

Bakanlıklara milyarlarca lira tahsis edilirken, yıllardır bakanlığın iş kollarında atama bekleyen vatandaşlarımıza yeteri kadar pay tahsis edilmiyor. Ekonomik krizde vatandaşlarımız her geçen gün daha fazla açlığa mahkûm edilirken, ülke vatandaşlarının emeğinden kazanılan vergilerden elde edilen bütçeden saray da aslan payını almıştır. Emeklilik bekleyen 6 milyon vatandaşın giderlerinin hangi kaynaklardan karşılanacağına dair bir açıklamanın yapılmadığı 2023 bütçesinde, emekli olacak yaşa gelenlerin giderlerinin bir miktar vatandaşa geri geleceği şüphesi var. ağır vergi yükü. Yıllardır tatile gidemeyen, zorunlu masraflarını bile karşılayamayan milyonlarca vatandaş varken, meclisin verdiği sözler soru işareti olarak bırakılmamalı, tüm sorunlara çözüm üretilmeli. 2022 bitmeden.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu